SEO’da Bilinmeyenler

Web sitelerinin optimize edilmesi işlemine Seo denilmektedir. Seo kelimesi, Search Engine Optımızatıon kelimesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Search Engine Optımızatıon kelimesinin Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Seo, Elektronik pazarlamanın bir alt kolunu ifade etmektedir. Peki, SEO’da Bilinmeyenler nelerdir?

Search Engine Optımızatıon Kavramının Türleri Nelerdir?

Search Engine Optımızatıon Kavramının Türleri, kendi içinde 2 ana gruba ayrılmaktadır. Bunlar;

A)Site içi Search Engine Optımızatıon

B)Site dışı Search Engine Optımızatıon

Site içerisinde yapılan düzenlemelere site içi Search Engine Optımızatıon denilir. Sitenin, daha fazla Backlink sayısına ulaşmasına site dışı Search Engine Optımızatıon denilmektedir. Bir web sitesinin, diğer bir web sitesine link göndermesine Backlink denilmektedir. Seo, detaylı olarak düşünce ve zeka gerektiren uygulamaları içermektedir. Site içi seo kriterleri ile site dışı seo kriterleri birbirleri ile uyumlu olmaları gerekmektedir. Uyumlu olmaları halinde istenilen sonuç elde edilecektir.

Search Engine Optımızatıon Tekniği Nedir?

Search Engine Optımızatıon Tekniği, Google, Yandex ve Yahoo gibi arama motorlarında anahtar kelimelerin kendi içinde birden fazla gruba bölünmesini ifade etmektedir. Bir kelimenin araması yapıldığı zaman Google, Yandex ve Yahoo gibi arama motorlarında söz konusu kelimeye ait birden fazla bölümler oluşmaktadır. Search Engine Optımızatıon Tekniğinde en önemli veri de, arama motorlarında aranan kelimelerin sayılarıdır. Seo kelimesi ile Seo nedir? Kelimesi aynı arama motorlarında arandığı zaman farklı sayılar ortaya çıkmaktadır.

Search Engine Optımızatıon Temel Amacı Nedir?

Oluşturulan bir web sitesinin, hedeflenen kitle ile Google, Yandex ve Yahoo gibi arama motorları üzerinden buluşmayı amaçlamaktadır. Buluşulan hedef kitle ile web sitesi aracılığıyla etkileşime girildiği için doğru yapıldığı zaman, diğer kitlesel pazarlama araçlarına göre daha fazla avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle Search Engine Optımızatıon teriminin önemi daha çok artmaktadır.