Bölgesel Seo Nedir?

Local-SEO-Online-Image

Sektörel SEO

Dijital pazarlama üzerine bilinen, uygulanan, ön görülen ve diğer tüm işlemleri sektörünüze indirgemeye hazır olun. Sektörel SEO yazım ile çalıştığınız sektöre dair dijital ortamda markalaşabilecek ve satışlarınızı artırabileceksiniz. Arama motorları, sosyal platformlar ve bilumum mecralarda mesleğinizin/markanızın öne çıkarma kriterleri nelerdir? Tümü bu yazıda sizleri bekliyor.

Yazıda sektörünüze uygun bir şeyler bulamadı iseniz İletişim sayfamdan bana belirtmeniz durumunda sizin için neler yapılabilir? Bunu cevaplayabilirim. Yâda beklemek isterseniz tüm sektörleri ayrı ayrı ele alıp size yapabileceklerinizi yayın olarak aktarmaya çalışacağım.

Önsöz
Mesleğim şu veya bu. SEO Kriterlerini elime alıyorum. Uygun olmayanları eleyip bana uygun olanları dijital pazarlamaya uygun bir biçimde kullanıyorum. Uygun olabilecekleri ise mesleğime uyarlayıp yol alıyorum.

Yazımdakiler

 • SEO Kurallarını eleyin.
 • Sektörünüzü derinden analiz edin.
 • Yapılacakları listeleyin.
 • Hemen başlayın.
 • Örnek sektörel SEO

Sektörünüzü Filtreleyin.

SEO Kriterlerini teker teker okuyun. Sonra bunlardan kendi sektörünüze uygun olanları bir metin belgesine kaydedin. Harekete geçin!

Sektörünüze özel SEO kriterlerini sizin için belirlememi isterseniz hemen bana ULAŞIN.

Sektörünüzü Kuş Bakışı İzleyin.

Çok düşük fiyatlı bir bakkalı devralacağımız zaman, karşısına geçip gün boyu bu bakkala giren çıkan, gelen geçen insan yoğunluğunu ölçeriz. Ki vereceğimiz para buna değsin isteriz. Zira Everest tepesi gibi neredeyse yok denilecek kadar az olan insan potansiyeli olan bir yeri kimse almak istemez. Birkaç gün sektörünüzdeki rakipleri inceleyin. Neler yaptığına bakın. Lokalden tutunda globale kadar tüm rakiplerinizi bütün mecralarda inceleyin. Az çok kafanızda bir düşünce oluşacaktır. SEO illa ki yapılmayanı yapmaktır diye bir kaide yok.

 1. İnsanların sektörünüze bakış açısı nedir?
 2. İnsanlar İnternet’te arama yaparken sizin belirttiklerinizin dışında nasıl bir arama yapıyorlar?
 3. Sektörünüzün sevilen taraflarını insanlara nasıl uyarlayabilirsiniz?
 4. Sektörünüzde sıradanlaşmışın dışında bir ödeme yöntemi var mı?
 5. Güvensizlikleri nasıl güvenilir bir yönergeye oturtursunuz?
 6. Sektörünüzdeki problemler tam olarak nedir?

Sektörünüzü sizin yerinize benim izlememi ve sonrasında bunu rapor halinde sunmamı isterseniz bana ULAŞIN.

Sektörel Seo Liderleri.

Masayı Temizleyin.

Bize yarayacak olan kriterleri sepete attık. Sektörümüzü de derinden izleyerek bir ışık gördük. Sonrasında yapılacaklar listesi hazırlayıp bunları hayata geçirebilirsiniz.

Harekete Geçin

Tüm belirlediğiniz yöntemler ve kriterler neticesinde bunu zamana yayarak çalışmalara başlayın.

Sektörel SEO Örneği

Buraya halı yıkama sektörü üzere neler yapılabileceği yazılacak